Blog

Drugi kamień milowy osiągnięty - bije serce systemu!

Drugi kamień milowy osiągnięty - bije serce systemu!

Udało się przebrnąć przez najgorsze i osiągnąć drugi kamień milowy. Trzeci i ostatni - to będzie udostępnienie rejestru z wyszukiwarką.

A co do wyszukiwarki - to właśnie moduł katalogowy z wyszukiwarką, będący sercem systemu, został uruchomiony!

 

To był bardzo trudny etap, z nieprzewidzianymi problemami, zajmujący nadspodziewanie dużo czasu - znacznie więcej niż przewidywałem.

Ale udało się - osiągnięty został drugi kamień milowy: mam gotowy "płaski" zbiór rejestru do zaimportowania do bazy danych!

To jest zbiór bazowy, podstawowy - co oznacza, że będzie ulegał zmianom. Niemniej "płaski" zbiór oznacza, że mam w jednym wierszu dane o jednej umowie podzielone na pola. Dzięki temu ten zbiór jest gotowy do próbnych importów. Spodziewam się, że będą w nim nanoszone zmiany - być może kolejność pól, rodzaj separatora kolumn, może gdzieś znajdą się jeszcze przeszkadzające cudzysłowy.

Jednak jest już "surowy wsad" do bazy danych i najgorszy etap jest zakończony.

 

Bije serce systemu

To był bardzo przyjemny dla mnie, jako informatyka, moment pracy - instalacja i wstępna konfiguracja modułu katalogowego z wyszukiwarką. Celowo czekałem z tym do zakończenia prac nad porządkowaniem danych, aby poczuć większą satysfakcję z wykonanej pracy.

Moduł katalogowy działa, ale jest niewidoczny dla użytkowników. Został wstępnie skonfigurowany technicznie, a teraz konfiguruję go pod strukturę danych rejestru umów, aby móc zaimportować posiadane dane.

 

Gdzie jestem

  • Porządkowanie danych - zakończone!
  • Płaski, tekstowy zbiór danych do importu - gotowy!
  • Serce systemu - moduł katalogowy - działa!

 

Co dalej?

Dalej przyjemna dla informatyka praca - konfigurowanie pól bazy danych w module katalogowym. Pierwsze próby ustawienia wyglądu modułu, prezentacji danych, wyszukiwania.

Co najważniejsze - dokładne sprawdzenie, jak zachowa się moduł katalogowy przy takich danych. "Takich" - to znaczy problematycznych, które musiałem w wielu miejscach specjalnie skonwertować lub ustalić arbitralnie ich wygląd.

Mam nadzieję, że w ciągu najbliższego miesiąca uda się poczynić znaczący krok do przodu.