Blog

Zaproszenie na Wielkie Otwarcie!

Zaproszenie na Wielkie Otwarcie!

Miał być Wielki Finał, ale nie będzie. Za to będzie Wielkie Otwarcie.

Finału nie będzie - prace rozwojowe będą trwały, ale już w najbliższą niedzielę Rejestr umów on-line ujrzy światło dzienne.

 

Przez ostatnie 2 tygodnie wciąż trwały prace nad danymi do importu.

 

Nieoczekiwany problem
Niestety - w trakcie weryfikacji danych okazało się, że część linków do oryginalnych plików rejestru została uszkodzona w czasie konwersji i należy je odtworzyć. To pochłonęło trochę czasu.

 

Jeszcze jedno wyzwanie
Podjąłem jeszcze jedno wyzwanie, które miałem odłożyć na później ze względu na niespodziewanie dużą pracę włożoną w poprawę jakości danych i przygotowanie ich do konwersji.

Zdecydowałem się jednak zrobić to teraz, dzięki czemu rejestr powinien być jeszcze bardziej użyteczny i funkcjonalny. To mianowicie klasyfikacja umów według przyjętych kategorii, dziedzin.  Zakres i liczba tych kategorii ulega modyfikacjom w czasie klasyfikacji umów tak, aby z jednej strony klasyfikacja była użyteczna, a z drugiej strony - aby liczba kategorii była niezbyt duża.

Te prace wciąż trwają i mam nadzieję, że w ciągu 1-2 dni je skończę.

 

Rozszerzona funkcjonalność
Ten pomysł pojawił się znienacka myślę, że pomoże użytkownikom w korzystaniu z wyszukiwarki.

Ale nie będę teraz zdradzał, o co chodzi - nie mam pewności, że uda się go w pełni uruchomić z Wielkim Otwarciem rejestru, więc niech to będzie niespodzianka.

 

A skoro mowa już o Wielkim Otwarciu, to...

 

Zapraszam na Wielkie Otwarcie rejestru umów on-line

niedziela, 2022-12-04, godz. 15:00

 

Dlaczego Wielkie Otwarcie, a nie Wielki Finał?
Bo to nie będzie finał prac nad rejestrem. W dalszej części będą testy wydajności na obecnym serwerze zwłaszcza w sytuacji większej liczby umów. Przewiduję testy wydajniejszego hostingu i ocenę, czy warto przenieść rejestr na inny serwer.

Poza tym docierały do mnie sygnały zainteresowania umieszczeniem w rejestrze także innych JST, a to oznacza tym większą potrzebę sprawdzania wydajności obecnego rozwiązania i być może - wsparcie przy imporcie innych JST do bazy rejestru.

Wygląda to więc na projekt rozwojowy :)